Készlet mozgás jogcím törzs karbantartása
Ebben a menüpontban tudjuk létrehozni azokat a készlet mozgási jogcímeket, amelyek a készletbizonylatoknál lesznek használva.
Azonosító: A mozgás jogcím általunk szabadon megadható azonosítója. A program a mozgás jogcím azonosítására egy program által generált sorszámot használ, úgyhogy emiatt ez az azonosító szükség esetén módosítható. Célszerű úgy felépíteni ezt az azonosítót, hogy az első szám utaljon a mozgás irányára, hogy "beszédes" legyen az azonosító, hogy ránézésre is tudjuk egy azonosítóról, hogy mi a mozgás iránya. Például a bevételek mindig 1-essel, a kiadások mindig 2-essel kezdődjenek.
Megnevezés: Itt tudjuk megadni a mozgás megnevezését. Arra figyeljünk, hogy bár ez a későbbiekben módosítható, ne módosítsuk a mozgáshoz tartozó megnevezést, mert akkor az eddig ezzel a mozgással létrehozott készletbizonylatok már az új mozgás névvel fognak szerepelni. A megnevezés abban az esetben módosítható, ha rosszul írtuk a szöveget, de nem adhatunk ellentétes értelmet egy mozgásnak, mert akkor az összes eddigi, ezzel a mozgás jogcímmel kiállított készlet forgalom ellentétes értelmet kap.
Irány: Ez egy nagyon fontos jellemzője a mozgás jogcímnek, ugyanis itt tudjuk megadni, hogy a felvitt mozgás jogcím a készletbizonylat rögzítésekor hogyan viselkedjen. Bevétel esetén növeli a készletet, kiadás esetén pedig csökkenti a készletet. Kiadás esetén még lehetőségünk van egy átvételi mozgás jogcím megadására is. Ezt csak abban az esetben kell megadnunk, ha a felvitt mozgás jogcím dupla mozgás. Dupla mozgás esetén a készletbizonylat kiállításakor kötelezően meg kell adni egy átvételi raktárt is, és a készlet bizonylat mentésekor ilyen mozgás jogcím választásakor létrejön egy kiadási és egy bevételi készletbizonylat.
Ennél a mozgásnemnél a partner megadása kötelező: Ha ezt a jelölő mezőt bejelöljük, akkor a készletbizonylat kiállításakor megjenik a partner választás is, és meg kell adnunk a partnert. Mivel a készletbizonylat a cég belső készletmozgásait hivatott elvégezni, azért erre az esetek döntő többségében nincsen szükség. Csak akkor, ha a belső készletmozgást valami miatt még partnerhez is szeretnénk kötni.
FIGYELEM! Ez nem alkalmas a partnernek történő értékesítésre. Azt csak a kimenő szállítólevél, kimenő számla, vagy a vásárlási részletező használatával tudjuk megtenni!
Ennél a mozgásnemnél az egységár nyomtatása a bizonylatra: Ha ezt a jelölő mezőt bejelöljük, akkor ennel a mozgás jogcímnél a bizonylaton megjelenik a beszerzési ár és az érték. Mivel a készletbizonylat a cég belső készletmozgásait hivatott elvégezni, azért erre az esetek döntő többségében nincsen szükség.